הגנות למטפלים

הגנות למטפלים

הגנות למטפלים, למה זה טוב ואיך משתמשים בהן?

האם בעקבות מפגש עם מטופל יצא לך לחוש פתאום עצבני, עצוב, עייף, מדוכא, חרד? אם רגשות אלה לא ליוו אותך לפני אותו מפגש, ייתכן כי אותן אנרגיות לא טובות הגיעו מאותו מטופל, ומפניהן עלינו כמטפלים ללמוד להתגונן.
חשוב להדגיש כי ברוב המקרים האנרגיה השלילית לא נשלחת בכוונת זדון, אלא תוצאה של קושי או בעיה המלווה את האדם שמולנו, ופעמים רבות אותו אדם אינו מודע אליה כלל.

למה אני כמטפל צריך לדעת להגן על עצמי?

הסיבה העיקרית היא שאנו כמטפלים חשופים לבעיות וקשיים של אנשים במהלך כל היום. העובדה שבקליניקה המטופלים שלנו משחררים ונותנים לנו גישה אל נשמתם חושפת לא רק אותם אלא גם אותנו לבעיותיהם וקשייהם ואל האנרגיות השליליות המלוות אותם.

איך משתמשים בהגנות?

חשוב לזכור שאין צורך להדליק נרות או לעשות מדיטציה כדי להפעיל הגנות וניתן להשתמש בהן או לזמנן תוך כדי עשיית דברים יום יומיים כמו סידור המיטה או נהיגה בכביש.

ישנן טכניקות רבות ליצירת הגנות:

  • הפשוטה מכולן לטעמי היא "כדור האור": בטכניקה זו המטפל מדמיין עצמו עטוף בכדור גדול של אור היוצר חיץ ביניכם לבין הסביבה. עם זאת, כדור האור אינו מנתק אתכם מהסביבה אלא רק מגן עליכם, כך שדבר אינו יכול לחדור פנימה בעוד אתם יכולים להושיט יד דרכו.

רצוי לדמיין שהכדור שקוף, כלומר שאתם רואים דרכו את הסביבה.
רובם הגדול של האנשים מדמיינים אור לבן אך ניתן לדמיין אור לבן\ צהוב רך יותר או סגול בעל תכונות מרפאות. כל אדם על פי העדפותיו האישיות.

  • שיטה נוספת הינה שימוש במנטרה: כדאי לחזור על משפט מסוים כגון "אני מוגן\ת מכל רע, ויש בי את הכוחות לעזור ולרפא".
  • טכניקה נפוצה נוספת היא דמיון של מגן דוד המקיף אותנו ושומר עלינו. בטכניקה זו מצטרפת פעמים רבות תפילה בעלת זיקה לדת כגון "ה' תן לי את הכוח לשמור על עצמי מכל רע ולעזור ל___ להירפא מתחלואיו".
  • טכניקת ה"ספירלה" הסובבת אותנו ושומרת עלינו. בטכניקה זו כדאי להתייחס לזרימה אנרגטית בצ'אקרות תוך שימוש באותה "ספירלה".
  • טכניקת "השריון" אשר בה מדמיינים שריון אור העוטף אותנו.

ובזה זה מסתיים?

בנוסף כדאי להכיר מספר דרכים לטיהור אנרגיה לאחר הטיפול במידת הצורך:

  • בעבר היו נוהגים להבעיר מרווה על מנת לטהר את האנרגיות השליליות. באופן אישי אני ממליץ על הדלקת מבער שמנים עם שמן אתרי הדס/ מרווה/ לבונה/ מאי צ'אנג כדי לטהר את האווירה ולמלא מצברים.
  • שטיפת ידיים במים זורמים תוך התמקדות באנרגיות השליליות הנשטפות החוצה.
  • הנחת אבן אמטייס בחדר. חשוב להחליף אבן כל מספר ימים ולשטוף את האבן לאחר מספר טיפולים.

לטעמי חובה עלינו כמטפלים הוליסטיים להפעיל הגנות המונעות מאנרגיות שליליות לפגוע בנו על מנת שנוכל להמשיך לעזור לאחרים ולהישאר בריאים.