חשיבות המשך הטיפול בבית

המשך טיפול בבית- מתיחות | ספורט | תזונה | תמציות

עשיתי צעד באתי לטיפול!

כל הכבוד, זהו באמת צעד חשוב ומשמעותי וההתחלה של שיפור או שינוי. אבל בזה לא מסתיים העניין. על פי מחקרים בתחום, עיסוי קבוע כחלק מן התחזוקה השוטפת שלנו (פעם בשבוע, שבועיים או אפילו חודש) עוזר להפגת מתחים. העיסוי מטיב עם מחזור הדם ועוזר בהזרמת הדם מהוורידים בחזרה אל הלב. העיסוי מביא לשיפור בגמישות והגדלת טווח התנועה של הגוף והמפרקים, העלאת האנרגיה, טיפול בעייפות, חוסר חיות ועוד.

באופן אישי אני חושב שזוהי רק חלק מהדרך. על מנת שהמצב ישתפר או יוכל באמת להשתנות עלינו להמשיך בעבודה גם בבית.

רובנו עובדים בעבודות בהן אנו יושבים שעות רבות בתנוחה קבועה וללא תנועה מרובה. לכן ישנה חשיבות גדולה לצורה בה אנחנו יושבים מול המחשב: גובה הכיסא, מנח המשענת, התאורה סביב, האם הידיים שלנו מונחות על השולחן או נמצאות באוויר.

בחנו את עצמכם, איך אני יושב מול המחשב? מה אני יכול לעשות כדי לשפר או להקל על המצב? כרית מתחת לידיים, הגבהת הכיסא, שינוי כיוון המסך ועוד.

ישיבה נכונה מול המחשב:

 

 אוקי, שיניתי את המנח שלי בעבודה, מה עכשיו?

הדבר הבעייתי הבא אצל חלק נכבד מן האוכלוסייה הוא פעילות ספורטיבית. רגע, לפני שאתם נבהלים, אני לא מתכוון לריצת מרתון, תחרות איש הברזל ואפילו לא להליכה יום יומית לחדר כושר. אני מתכוון לפעילות כמו הליכה, ריצה קלה, אופנים, חדר כושר, זומבה, קיק בוקסינג, בקיצור כל פעילות שבאה לכם ומתאימה לכם לעשות. אין כוונה להפוך אתכם לשרירנים (אלא אם זה מה שאתם רוצים), אלא לנוע ולהניע קצת את הגוף. פעילות גופנית גם בעצימות נמוכה עוזרת להזרים דם ולשפר את אספקת החמצן לאיברים. בנוסף, פעילות גופנית מקלה פעמים רבות גם בפן הנפשי ועוזרת לנו להשתחרר מן המתחים המלווים אותנו במהלך היום.

עשינו כמה שינויים אבל עדיין נשארו לנו עוד מספר דברים.

תזונה. השינוי המפחיד מכולם. אין לי שום כוונה לשנות לכם את התזונה. ההמלצה שלי היא לבחון את מה אנחנו אוכלים?, מתי?, כמה? ולא פחות חשוב- למה?. נסו לשים לב, האם אני אוכל כי אני רעב או שאני פשוט משועמם?, האם אני אוכל מהר או לאט?, כמה חטיפים אני אוכל בין הארוחות רק כי הם שם?, אולי עדיף לי לאכול פירות במקום?.

שינוי תזונתי אמיתי הוא תהליך. במידה והחלטתם לעשות צעד שכזה א. כל הכבוד ב. אשמח להפנות אתכם אל אנשי המקצוע המתאימים.

אז כבר כיסינו את מנח הישיבה שלנו, את הפעילות הספורטיבית ואפילו דיברנו מעט על תזונה. מה נשאר לנו?

נשארה לנו ארומתרפיה– שימוש בתמציות אתריות. לעיתים קרובות אנו מגיעים ללא מחלה או פתולוגיה ספציפית לטיפול, אלא עם תחושת העומס הכללי שלנו.

נכון שתמציות אתריות יודעות לטפל בפתולוגיות רבות, אך הן גם עושות נפלאות בהקלה על העומס היומיומי, קושי להירדם, או "סתם" מתח נפשי. כל מה שזה דורש מאיתנו הוא לבקש מהמטפל שלנו להתאים לנו תערובת או תמצית, לטפטף טיפה על דש הבגד או במבער שמנים בחדר, לקחת נשימה, להירגע וכמובן להתמכר לריח.

חשוב לזכור שלעיתים רבות טיפול בודד אינו מספיק על מנת לטפל או לפתור בעיה וגם אחרי שנפתרה חשוב לבוא לטיפולי תחזוקה שוטפת פעם בשבוע, שבועיים או חודש. אך חשוב גם להמשיך את הטיפול בעצמנו בבית.

מקווה שעזרתי קצת להבהיר את הדברים וכמובן שנמשיך להיפגש לטיפולים