כיצד לבחור בסוג התשאול/ אבחון המתאים?

כיצד לבחור בסוג האבחון/ תשאול המתאים?

לאחרונה אני נתקל יותר ויותר בשאלה: "באיזה צורת תשאול/ אבחון הכי כדאי לי להשתמש?", האם על פי הרפואה המערבית והבעיה שעולה מן המטופל או על פי הרפואה המשלימה על שלל שיטותיה?

ישנם סוגים רבים של אבחונים שונים:

אבחון דופק ואבחון לשון מתוך הרפואה הסינית, אבחון הרה מתוך השיאצו, אירדיאולוגיה- אבחון דרך גלגל העין, אבחון אלמנטים ואיברים ברפלקסולוגיה, שאלוני בריאות מהרפואה המערבית ועוד.

ישנם מאפיינים משותפים לכולם אך לכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים משלו. על פי רוב מי שלמד מקצוע ספציפי אחד יאבחן על פיו, אבל מה לגבי מי שלמד מספר מקצועות שונים? איך בוחרים? לכל השאלות הללו יש תשובה פשוטה אחת!

תבחרו ותבנו שאלון אבחון המותאם אליכם ואל שיטת הטיפול בה אתם בוחרים לעבוד.

הרי במקרה ומגיע אלי מטופל לטיפול בג'ין שיין אשתמש בשאלון שונה מן השאלון בו אשתמש כאשר אדם מגיע אלי לטיפול בעיסוי. זאת משום שבג'ין שין נחפש מקורות עמוקים יותר המשפיעים וגורמים לפתולוגיה ממנה סובל המטופל.

במידה ואתם מתחברים לתחום האנרגטי הכניסו שאלות בהתאם. במידה ואתם יותר מתחברים לתחום הפיזי חברו שאלות המתאימות לכך.

נכון שבשני המקרים חשוב לנו להבין את ה"למה?"- את הסיבה לצורך בטיפול, אך השאלות כדי לברר זאת שונות לחלוטין.

לדוגמא, ברוב המקרים כאשר אדם בא אלי לעיסוי פחות חשוב לי איך היציאות שלו ויותר חשוב לי מהו תחום העיסוק שלו משום שסביר להניח שאדם העובד בהייטק מול המחשב יום שלם לא יסבול מאותם כאבים כמו אדם הנוהג במונית במשך יום שלם.

כאשר אטפל בג'ין שין ההפך הוא הנכון!. גם כאן חשוב לי עיסוקו של האיש, אך חשוב לי יותר לדעת מהו מכלול הדברים המתרחשים ביום יום של אותו אדם: יציאות, תזונה, שינה, הזעה, מראה כללי, מבנה גוף ועוד.

מעצם היותנו רפואה הוליסטית נשאף לבצע תשאול מקיף ככל הניתן על מנת לקבל כלים לטיפול מעמיק וטוב יותר. אך לא תמיד זמן הטיפול הוא הזמן המתאים לכך ועל כן לעיתים נאלץ להתפשר על היקף השאלון ואורך השאלון ולמצוא את הנקודות המהותיות ביותר באותו רגע. לאחר מכן נשב ונבצע את המשך האבחון.

טיפ: פנו לכם חצי שעה והכינו לעצמכם מספר פורמטים לתשאול כדי שיתאימו לסיטואציות השונות ולסוגי הטיפולים שאותם אתם מציעים ללקוחותיכם.

והכי חשוב- תמיד זכרו גם להסתכל על האדם שמולכם ולראות אותו כמכלול שלם ולא כבעיה אחת.