עיסויים

עיסוי ארומתרפי

עיסוי ארומתרפי הינו עיסוי בו הדגש הינו על התאמה בין הפתולוגיות מהן סובל המטופל לתמציות האתריות.

התמציות נבחרות על פי ההתאמה לפתולוגיה ממנה סובל המטופל ובהתאם לריחות אליהם הוא מתחבר.

זהו עיסוי המשלב בתוכו מספר שיטות עיסוי שונות כאשר הדגש העיקרי על ההתאמה של השמנים והתמציות האתריות אל המטופל באופן פרטני.
העיסוי מתבצע בעזרת שמן ותמציות אתריות המותאמות במקום אל המטופל.

 

עיסוי שוודי

עיסוי שוודי מורכב מסדרת תנועות שמטרתן הינה הזרמת הדם מהפריפריה למרכז הגוף, ומעבודה על הרקמות הרכות על מנת לאפשר לדם לפנות פסולת ולהביא חמצן וחומרי הזנה לתאים.

עיסוי שוודי נקרא על שמו של הפרופסור השוודי לרפואת התעמלות "הנריק לינג", שפיתח את השיטה על בסיס שיטת טיפול שלמד ביפן. זהו בעצם העיסוי הקלאסי עם התייחסות מובהקת לאנטומיה ולפיזיולוגיה של הגוף.

בעיסוי שוודי ישנה חשיבות מרובה להרגעת מערכת העצבים ושחרור מתח אצל המטופל.

מטרות הטיפול:

√  הרגעת מערכת העצבים ושחרור מתח אצל המטופל.
√  הרפיה ושחרור שרירים
√  שיפור מחזור הדם
√  שחרור כאבי ראש
√  זירוז חילוף החומרים בגוף.

בזכות האווירה הרגועה בזמן העיסוי והשימוש בתמציות ושמנים ארומתיים לא רק הגוף נרפא אלא גם המצב המנטלי משתפר פלאים. בנוסף, ישנם יתרונות נפשיים כמו: הפגת מתח, שיפור באיכות השינה, הקלה על דיכאון, הגברת יכולת הריכוז והזיכרון.

העיסוי נעשה באמצעות שימוש במספר טכניקות כגון: ויברציות, הקשות, חיכוך ולישה. המגע מרגיע את השרירים התפוסים, מגמיש את הרקמות ומאפשר רגיעה של מערכת העצבים.

העיסוי מתבצע בדרך כלל עם "קרם שמן" המותאם למטופל.

עיסוי שוודי מתאים מאוד כמתנה ליומולדת, ליום נישואין או לכל אירוע משמח אחר.

 

עיסוי רקמות עמוקות

עיסוי רקמות עמוקות מתבצע תוך התייחסות לרקמות חיבור, גידים, מפרקים ושרירים.

ברמה הפיזית לעיסוי זה מספר מטרות:

√  להמריץ את מחזור הדם והלימפה.
√  לשחרר הדבקויות ברקמת השריר, בפאשיה וברקמות החיבור.
√  לשפר את היציבה ע"י שחרור מתח מן השרירים ורקמות החיבור.

ברמה הנפשית העיסוי עוזר בשחרור מטראומות נפשיות המתבטאות בגוף ושחרור רגשי אשר "נתקע" במערך השרירי שלנו.

העיסוי מתבצע בעזרת "קרם עיסוי" המותאם במיוחד לטיפולים מן הסוג הזה.

עיסוי נקודות מעוררות כאב Trigger points

עיסוי נקודות מעוררות כאב  Trigger points הינה שיטת טיפול אשר הומצאה בשנת 1942 על ידי ד"ר ז'אנט טרוול ופותחה בשיתוף עם ד"ר סימונס. שיטה זו מבוססת על נקודות מעוררות כאב אשר מוגדרות כנקודה רגישה בין סיבי השריר.

נקודות טריגר פוינט מנח קידמי

נקודות טריגר פוינט
מנח קידמי

טריגר פויינטס, נקוסות מעוררות כאב, עיסוי תנועתי אורטופדי

נקודות טריגר פויינט
מנח אחורי

 

 

 

 

 

 

 

כאשר חלק מסיבי השריר מכווצים נוצר קושי בפינוי הפסולת ואספקת החמצן והדם לחלק זה בשריר. דבר זה מגביר את הכיווץ וגורם ללחץ וכאב באיזור זה.
בדרך כלל יגרום ה Trigger points לכאב המוקרן הלאה (לדוגמא: כאבי ראש הנגרמים כתוצאה מנקודת טריגר פעילה בצוואר, כאבים ברגל הנגרמים כתוצאה מנקודות טריגר בישבן/ בגב התחתון).

טיפול זה נועד לשחרר את הנקודות הללו ועל ידי כך לאפשר הקלה בכאב ושחרור הנוקשות באיזור. חשוב לציין שעד אשר לא נשחרר את הנקודות הללו הכיווץ באיזור ילך ויתגבר ואיתו גם הכאב. עיסוי זה משלב בתוכו עבודה עמוק לצד הנעות מפרקים, מתיחות ועבודה על הרקמות הרכות.

העיסוי מתבצע בעזרת  "קרם שמן"  או  "קרם עיסוי"  ייעודיים ובהתאם לצרכי המטופל.

 

עיסוי לומי לומי (Lomi Lomi)

הלומי לומי הינה שיטת עיסוי עתיקה אשר מקורה במרפאים המסורתיים של איי הוואי. עיסוי זה מבוסס על "ההונה"- הפילוסופיה ההוואית העתיקה והתבצע בעבר על ידי ה"קא- הונות" (קא = שומר, הונה = סוד).

משמעות השם לומי לומי הינה "ידיים אוהבות" או "הלוך ושוב". במקור, כמו במקרים רבים, העיסוי נעשה כחלק מטקס המעבר בין ילדות לבגרות ונמשך כמה שעות או כמה ימים. במהלך הטיפול היו המטפלים מתחלפים עד אשר המטופל היה נכנס למדיטציה עמוקה מספיק כדי להשלים את טקס המעבר.

העבודה הינה עמוקה אך עדינה ומתאפיינת בתנועות זורמות וארוכות בעזרת האמות וכפות הידיים. מטרת הטיפול פתיחת חסימות הן ברמה הפיזית כמו שרירים תפוסים והן ברמה האנרגטית- נפשית, ויצירת רגיעה עמוקה אצל המטופל.

מטרות הטיפול :

√  הפגת מתח ותשישות.
√  שחרור שרירים.
√  הקלה על מצבי חוסר איזון שונים.
√  הרפיה עמוקה.

העיסוי מתבצע בעזרת תערובת שמנים המותאמת במיוחד לטיפול זה ונמשך כשעה וחצי.

 

 

עיסוי אבנים חמות:

עיסוי באבנים חמות הינה שיטת טיפול הלקוחה מהאינדיאנים אשר חיו בצפון אמריקה וקיימת כבר כ- 300 שנה. על פי המסורת היו הציידים או הלוחמים חוזרים מן מסעותיהם ועושים לעצמם עיסוי בעזרת אבני בזלת. אבנים אלו הוצאו מן המעיינות החמים על מנת לטפל ולשחרר את שריריהם הדואבים.

מטרות הטיפול:

√  שחרור שרירים תפוסים.
√  זירוז של זרימת הדם.
√  יצירת תחושת שלווה ורגיעה פנימית.
√  זירוז חילוף החומרים.
√  הקלה על מכאובים בעזרת החום המוקרן מן האבנים.

העיסוי מתבצע בעזרת אבני בזלת חמות, תערובת שמנים המותאמת לטיפול זה ונמשך כשעה וחצי.

 

עיסוי לנשים בהריון

עיסוי נשים בהריון.

בתקופת ההריון מתרחשים שינויים רבים בגופך: ברמה הפיזית, הבטן גדלה ואיתה משתנה מרכז הכובד, הקשת בגב גדלה ומשפיעה על חלוקת העומס בגב התחתון, החזה גדל ומשפיע על היציבה, הורמון הרליקסין משתחרר ומשפיע על הרצועות והגידים בגוף, קשיי שינה, בצקות ועוד.

גם ברמה הנפשית ישנן התרחשויות רבות כגון שינויים הורמונליים המשפיעים על מצבי הרוח, חרדות או דאגות בנוגע לעובר או ללידה נפוצות מאוד.

עיסוי לאישה ההרה הוא דרך מושלמת לטפל בכל התופעות הללו ובנוסף עובד על הכנת גוף האישה ללידה ע"י התמקדות בשרירים ובמפרקים שבהם תצטרך היולדת להשתמש באופן מסיבי. כמו כן, ישנה השפעה מרגיעה על המערכת העצבית.

מטרותיו של העיסוי בזמן ההריון:

√ "רגע שקט"- זמן של הפוגה מהדאגות והפחדים.
√ שחרור של שרירים תפוסים.
√ הקלה על העומס הפיזי על הגוף.
√ שיפור של זרימת הדם והלימפה.
√ הקלה על בצקות.
√ העלאת האנרגיה לגוף ע"י שיפור באספקת החמצן לשרירים.

אישה המלווה את הריונה בעיסויים עוזרת לעצמה להקל על "קשיי" ההריון, ואף מקלה על עצמה בהכנת הגוף ללידה.

העיסוי מתבצע תוך כדי שכיבה על הצד, כאשר המטופלת מכוסה בשמיכה. העיסוי מתרחש תוך מתן תשומת לב מרבית על נוחות המטופלת ונעשה בעזרת שמנים צמחיים ותמציות אתריות בעלות רעילות נמוכה, המותאמים במיוחד לתקופת ההריון.

העיסוי מתבצע מהשבוע ה- 16 והלאה (סוף הטרימסטר הראשון) ומתאים לנשים אשר נמצאות במעקב רפואי בלבד. העיסוי אסור לנשים הסובלות מרעלת הריון, יתר לחץ דם, וכן נשים הנמצאות בשמירת הריון. במקרים של סכרת הריון – העיסוי יעשה באישור הרופא המטפל.

 

ספר לנו את מה דעתך על זה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>